Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı CTE Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu

Adalat Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu ve İlanı yayımladı. 

Adalet Bakanlığı CTE tarafından yayımlanan sınav duyurusuna dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI CTE GÖREVDE YÜKSELME SINAV DUYURUSU

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metninde, ”Görevde yükselme sınavı ile 75 Ceza İnfaz Kurumu Kurum 2. Müdürü, 75 Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı, 75 İdare Memuru, 75 Şef, 25 Sayman, 250 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 15 Memur; unvan değişikliği sınavı ile de 25 Öğretmen alımı yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Sınavın ne zaman ve ne şekilde yapılacağının da açıklandığı sınav duyurusunda bu konuda da ilgili personellere şu bilgiler verildi. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 23 Mart 2019 Cumartesi günü, saat 10.00’da tek oturum olarak Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da yapılacaktır. Adaylara, görevde yükselme sınavında 110 dakika, unvan değişikliği sınavında ise 90 dakika süre verilecektir.”

Personeller sınavlara 14 Ocak tarihinden 1 Şubat tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sayfası üzerinden başvurularını yapabilecekler. Sınava katılacak adaylar ncelikle sınav ücreti olan 110 TL’yi MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatırcaklar. Başvuru ücretini yatıran adaylar başvurularını yapabilecekler. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerinden sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir