Kamu Haberleri

Adalet Bakanlığı Naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından gerçekleştirilecek sınavlar sonucunda personeller arasıdnan 400 İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

Peki bu kadro için yayımlanan ilana kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar,

BAŞVURU KOŞULLARI

Adalet Bakanlığı naklen personel alımı için ilan metninde yer alan başvuru koşulları şunlar,

İcra katibi kadrosunda 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla fiilen en az bir yıl çalışmış olmak, Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı veya en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak. Yapılan denetimler sonucunda, hakkında düzenlenen raporların olumlu olması. 

BAŞVURULARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Adalat Bakanlığı naklen 400 İcra Müdür Yardımcısı kadrolarına yapılacak olan alımlara başvurular geçiş sınavı bilgi formu ve ilanın 3 üncü maddesinin (b) fıkrasında belirtilen (başvuruda bulunduğu Komisyon tarafından onaylanmış) öğrenim belgesi ile birlikte Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına şahsen yapılacak.

Ayrıca söz konusu sınava katılacak olarak, sınav ücreti olarak 225,00.-TL (İki Yüz Yirmi Beş Türk Lirası) MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 01-12 Nisan 2019 tarihleri arasında yatıracaklar ve www.meb.gov.tr internet adresinden e-başvurularını gerçekleştirecekler. 

Yazılı Sınav

Adalet Bakanlığı’ndan adalara yönelik yazılı sınav açıklamasında ise şu bilgiler verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 04 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 10:00’da başlayacak ve 110 dakika sürecektir

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan 400 naklen icra müdür yardımcısı alımı için yayımlanan ilan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

KamuPersoneli alım duyurularından haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir