Kamu Haberleri

AK Parti’den Kadroya Alınmayan 100 Bin KİT Çalışanına Kadro Umudu

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmeleri kapsamında kadro alamayan 100 bin KİT çalışanı hükümetten kadro bekliyorlar. Bu kapsamda konuya dair gelişmeleri yakından takip eden KİT çalışanları için AK Parti’den yapılan son açıklama umut oldu. İşte o değerlendirmeler. 

AK PARTİ’DEN KİT ÇALIŞANLARINA UMUT

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan geçtiğimiz günlerde ek gösterge konusuna ilişkin açıklamalarında, AK Parti verdiği bütün sözleri tutar açıklamasında bulunmuştu. Bülent Turan tarafından yapılan bu açıklamalar, kadro sözü verilen ancak kadro alamayan KİT çalışanlarını umutlandırdı. 

Sendika yöneticileri konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak kadro konusunu değerlendirdiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderen işçi sendikaları i “85 bin KİT çalışanı ile 15 bin taşeron işçinin kadroya alınmasını bekliyoruz” talebinde bulundular.Bunun yanında 4 Aralık şartına dair de bazı açıklamalarda bulunan işçi sendikaları Taşeronluk sisteminin kaldırılmasında 4 Aralık tarihinin kıstas alındığını, o güne kadar çalışıp da o gün izinli olanların kadroya alınmadığını söyleyen işçi sendikaları “Bu sorunu yaşayan işçiler seçimler öncesinde olumlu adım atılmasını bekliyor” açıklamasında bulundular. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir