Kamu Haberleri

Alımları Ertelenen PTTPAL 1100 Personel Alımları İçin Öne Çıkan Tarih

TT AŞ ‘nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) yayımladığı bir ilan ile 1100 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Gündemde oldukça yer bulun ilana göre kurum 1100 personel alımı yapacaktı. En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alım ilanında Güvenlik Görevlisi ve Operasyon Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Ancak  ilan metninin yayımlanmasının ardından ilan yayımlanmamış ve alımlar yapılmamıştı. Kurum daha sonra konuya dair bir basın açıklaması yayımlamış ve alımların ertelendiğini duyurmuştu. 

PTTPAL tarafından yayımlanan açıklamada aşağıda yer alan ifadeler kullanılmıştı.

PTTPAL 1100 PERSONEL ALIMI ERTELEME AÇIKLAMASI

“PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamu kurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.

Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir. PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’nin bundan sonra yapacağı işe alımlarda, süreçlerin İştirak Şirketimizin vermiş olduğu ilan ve kanallar üzerinden takip edilmesi gerekmektedir.”

İŞTE ALIMLAR İÇİN ÖNE ÇIKAN TARİH

Söz konusu ilanın yayından kalkmasının ardından binlerce aday ilanın ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Kamuilanlari.com olarak edindiğimiz bilgilere göre kurum ilanı bahar ayları gelmeden yayımlamayı planlıyor. 

Yerel seçimlerin öncesinde yayımlanması planan alım ilanı içi Şubat sonu ile Mart ayı başı önplana çıkıyor. İlan yayımlandığı an sizlere anlık olacak bildireceğiz.

PTT Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir