Kamu Haberleri

Aralık’ta Açıklanmayan İŞKUR İMD Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR tarafından aylar önce yayımlanan İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alım ilanına başvuruda bulunan adaylar uzun bir süre başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklediler. Başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar mülakat sınavlarına katıldılar. 

İŞKUR’un bünyesine yapılacak olan 1.143 İMD personeli alımı için sözlü mülakatlarının yapılmasının ardından sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylara yönelik Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya açıklamalarda bulunmuştu. 

ARALIK AYINDA AÇIKLANMASI BEKLENİYORDU

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 1.143 İMD personeli alımı sözlü sınav sonuçlarına ilişkin daha önceden yapmış olduğu açıklamasında, mülakat sonuçlarının Aralık ayı içerisinde netlik kazanacağını bildirmişti. Aralık ayının tamamlanması ve Ocak ayının ilk haftasının geçmesine rağmen İMD mülakat sonuçları açıklanmadı. 

Adaylar konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından yapmış oldukları açıklamalarında sürecin uzamasının kendilerini çok yıprattığını ve sonuçların bir an önce açıklanması gerektiğini ifade ettiler. 

Sözlü Sınav Sonuçları Neye Göre Belirlenecek?

Sözlü sınavlara katılan adayların başarılı sayılmaları için Sınav Komisyonu Üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekiyor. Bu noktada başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacak. Sözlü sınavda en az 70 puan alan aday sayısı ilan edilen pozisyon sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere birim bazında ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday tespit edilecek. Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken adayların puanının eşit olması halinde, 2016-KPSS Lisans P3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacak.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir