Kamu Haberleri

ASDEP Personeli Alımlarına Düzenleme Yapıldı

Resmi Gazete’nin 10 Ocak tarihli sayısında yayımlanan kararda ASDEP personel alımlarına dair bir karar yayımlandı. Kararda ASDEP personel alımlarında bundan sonraki süreçlerde uygunalacak değişikleri yer aldı. 

Kamuilanlari.com olarak 9 Ocak tarihinde yapmış olduğumuz ”Aile Bakanlığı 2019 ASDEP Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?” başlıklı haberimizin ardından Resmi Gazete’de yapılan bu düzenlemenin detaylarını sizlere aktarıyoruz.

RESMİ GAZETE’DE ASDEP DÜZENLEMESİ

Yürürlüğe giren karara göre, Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alımında, başvuru yapabilecek bölümler arasına “Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri” ibaresi eklendi. Bu karara ilişkin ilgili madde de;

MADDE 2- Aynı Esaslara ekli (4) sayılı Cetvelin “A- SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” bölümünün “AİLE SOSYAL DESTEK PERSONELİ” satırının “NİTELİĞİ” kısmında yer alan “Sosyoloji, ” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, ” ibaresi eklenmiştir. ifadeleri yer aldı. 

BİR GÜN ÖNCE DEĞİNMİŞTİK

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme öncesinde ASDEP personel alımlarının ne zaman olacağına dair haberimizi siz okuyucularımızla paylaşmıştık. Haberimizde alımların 2019 yılında olacağını ve ilk açıklanan 4 bin sayısında değişikli olabileceğini aktarmıştık.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ilanın belirli bir süre içinde yayımlanması olarak yorumlanabilir. İlan yayımlandığı anda siz okuyucularımızla buluşturacağız. 

İlgili haberimiz için TIKLAYINIZ

Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir