Kamu Haberleri

Atama Bekleyen Öğretmenler Şubat’ta 40 Bin Öğretmen Ataması İçin Toplandılar

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) atama bekleyen öğretmenler seslerini duyurmak için Ankara’da bir araya geldiler. Seslerini duyurmak için sosyal medya üzerinden de bir kampanya başlatan atama bekleyen öğretmenler atama taleplerini dile getiriyoruz. 

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN 40 BİN ATAMA TALEBİ

Atama Bekleyen Öğretmenler başlattıkları kampanyalarında Şubat ayında 40 bin atama yapılması gerektiği üzerinde duruyorlar. Geçtiğimiz yıllarda beklenen atamaların olmadığını ifade eden öğretmenler sosyal medya paylaşımlarında özellikle öğretmen açığı konusuna değiniyorlar. Türkiye genelinde 144 bin öğretmen açığı olduğunu vurgulayan Atama Bekleyen Öğretmenler Şubat ayında 40 bin öğretmen ataması ile bu açığın bir bölümünün kapatılmasını istiyorlar.

Twitter üzerinde de sosyal medya çalışması yapan öğretmenlerin bu konuda seslerini duyurmaya çalışıyorlar. #ÖğrtAnkaradaTalep40Bin etiketiyle yapılan paylaşımlardan bazılarını sizlere aktarıyoruz. 

#ÖğrtAnkaradaTalep40Bin Etiketiyle Yapılan Paylaşımlar

”Bu kış gününde her sene yapılan ana atamamızı almak için toplandı değerli öğretmenlerim. Ana atama için sizden müjde bekliyoruz”

“İzin verin yeni nesil bizim olsun” Şubatta 40 bin ANA atama duyurusunu talep ediyoruz.”

”Bizler ülkemizin farklı illerinden gelen ataması yapılmayan öğretmenler olarak başkentimiz Ankara’da sizlerden atama haberini almaya geldik. Bizleri boş çevirmeyiniz lütfen.”

”Hakkımız olanı talep etmekten vazgeçmeyeceğiz .Bu kadar sese duyarsız kalmayacağınızı biliyoruz. Şubat’ta 40 bin ANA atama duyurusunu bekliyoruz.”

”Soğuk kış gününde kalkıp Ankara’ya gelen meslektaşlarımı kutlarım. Bizim bir hayalimiz var. Bu hayalimize ulaşmamız için şubatta 2017-18 puanları ile 40 bin ana atama yapılmalıdır.”

Öğretmen Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir