Kamu Haberleri

Bakan Fatih Dönmez’den 2 Bin 400 Personel İstihdamı Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TRT Haber canlı yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Fatih Dönmez binlerce aday tarafından merakla beklenen personel alımı konusuna dair açıklamalar yaptı. 

ENERJİ BAKANI’NDAN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapmış olduğu konuşmasında Türkiye genelinde yapılan keşiflerde 18,5 milyar ton bir rezervimiz olduğunun belirlendiğini söyledi. Bu kapsamda üretimin artırılması gerektiğini ifade eden Bakan Sönmez personel alımlarında dair şu ifadeleri kullandı.

”Soma bölgesi bizim yoğun olarak linyit yataklarımızın olduğu bir yer. Bölge halkının en büyük ekonomik aktivitelerinden birisi. Bir ay içerisinde 2 bin 400 işçinin kadro işlemleri tamamlanacak. Türkiye Taşkömürü Kurumu mart ayında kurayla işçi alımı yapacak.” 

EKONOMİ GÜNDEMİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuşmasında ayrıca ekonomi gündemine de değindi. Bu kapsamda fiyatlandırma konusuna dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Dönmez şu ifadeleri kullandı.

”Elektrik ve doğal gaz aslında maliyet bazlı bir fiyatlandırma metodolojisi ile belirleniyor. Maliyeti etkileyen bir değişiklik olduğunda zaman zaman artış yönünde zaman zaman indirim yönünde fiyatlara yansıyor. Kur ve petrol fiyatlarındaki değişiklikler doğal gazı etkiliyor, doğal gaz fiyatlarının değişikliği de elektriği etkiliyor. Petrol fiyatlarındaki değişiklikler akaryakıt fiyatlarında bir hafta sonra yansıyabiliyor. Doğal gaz fiyatlarına ise yaklaşık 6-7 ay sonra yansıyor. Elektrik fiyatlarına da 8 ay sonra yansımış oluyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir