Kamu Haberleri

Belediye Şirket Çalışanlarına Bayram Öncesi Son Dakika 13 Günlük İkramiye Müjdesi

Belediye bünyesinde çalışan tüm personellere umut olacak bir karar alındı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararda; belediye şirketlerinde çalışan personellere ilave tediye ikramiyesi ödemeleri gibi ödeme yapılacağı açıklandı. 

Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı şirketlerde çalışan işçilere 13 günlük ikramiye ödemesi yapılacak. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN İKRAMİYE KARARI

Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısının 4. oturumu gerçekleştirildi. Oturuma Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlık etti. Oturum kapsamında Mansur Yavaş tarafından belediye şirket çalışanlarına yönelik bir yazı gündeme getirdi. Belediyeye bağlı şirketlerde çalışan personellere 13 günlük ikramiye ödenmesini talep eden başkanlık yazısı Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi. 

Belediye Şirket Çalışanlarına Yönelik Yayımlanan O Karar

“Belediye şirketlerinde 696 sayılı KHK ile işçi kadrolarına geçirilen işçiler dışındaki diğer işçilerden toplu iş sözleşmesi bulunmayanlar ile toplu iş sözleşmesinde bayram için ödeme düzenlenmeyenlere 2019 yılı Kurban Bayramı’nda 13 günlük yevmiyenin sosyal yardım olarak ödenmesi, belediyemiz birimleri, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüklerinde hizmet alımı yoluyla çalışan şirket işçilerine ödenecek sosyal yardımın ilgili belediye şirketi ile imzalanan hizmet alımı sözleşmesi kapsamında gereken iş ve işlemler yapılmak suretiyle karşılanması, belediye şirketlerinin kendi idari personeli olan işçilere ödenecek sosyal yardımın ise ilgili belediye şirketince karşılanmasına ilişkin teklifimizin meclis kararına alınmak üzere”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geçtiğimiz günlerde almış olduğu bir karar ile belediye çalışanlarına 25 yıl aradan sonra bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağını ifade etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir