Kamu Haberleri

Binlerce Alım İlanı Peş Peşe Yayınlandı! 10 Bin 500 Bekçi İlanı Başvuruları İçin Öne Çıkan Tarih

2019 yılı Şubat ayı itibariyle binlerce personel alım ilanı yayımlandı. Bakanlıklar, bakanlıklara bağlı birimler, belediyeler, diğer kurumlar yayımladıkları ilanlar ile sözleşmeli personel, kadrolu memur ve sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu ilanlar adayları memnun ederken bu süreçte beklenen diğer bir alım ilanı da Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları. 10 bin 500 alımın yapılacağı ilanın ne zaman yayınlanacağına dair ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz.

BEKÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanının ne zaman yayınlanacağına dair remi bir açıklama olmasa bile süreç değerlendirmesi yapılabiliyor. 2018 yılı alımlarında alınan ve halen eğitimleri devam eden Bekçilerin eğitimlerinin tamamlanmasıyla yeni ilan yayınlanacak. Ancak yerel seçimlerin yakın olması nedeniyle bu sürecin kısalabileceği de gündemde. 

Bu kapsamda Bekçi alımları için öne çıkan tarih yerel seçimlerden önce. Burada şöyle bir durum söz konusu. İlanın seçim dönemine çok yaklaşmadan yayınlanması bekleniyor. Bu kapsamda Kamu İlanlari olarak 2019 yılı 10 bin 500 Bekçi alım ilanının Şubat ayı sonu Mart ayı başında yayınlanacağını düşünüyoruz. 

ŞARTLAR DEĞİŞECEK Mİ?

Son dönemlerde bazı iddialar ortaya atılmıştı. Özellikle Bekçi alımlarında çok sayıda adayın mağdur olduklarını dile getirdikleri Yaş ve Askerlik Şartı konularında. Bu iddialara göre Bekçi alımları yayınlanmadan önce yaş şartında esnetilecek ve askerlik yapmış olma zorunluluğu da kaldırılacak. 

SESİNİZİ YORUMLARDA DUYURUN! ŞARTLAR NASIL OLMALI

Bekçi alımlarında Yaş Şartı, Askerlik Şartı ve Eğitim Şartı nasıl olmalı? Talepler ve öneriler hakkında ne düşünüyorsanız haberimizin altına yorum olarak yazın. 

Bekçi Alım İlanı yayımlandığı anda haberdar olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin. 
Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir