Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Engelli Personel Atama Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk engelli ve devlet korumasında yetişen vatandaşların kamu kurumlarına atamalarının yapılması konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk’un yapmış olduğu açıklamaların detaylarını şu şekilde,

BAKAN SELÇUK’TAN ATAMA AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yazılı bir açıklama yaparak engelli vatandaşları ve devlet korumasından yararlanan gençlerin kamu kurumlarına atamaları için bir tören yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk tarafından yayımlanan açıklamada, söz konusu törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını açıkladı.

Bu kapsamda atama yapılacak personel sayısına ilişkin de bilgi veren Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk kamu kurumlarının talepleri doğrultusunda ilköğretim düzeyinden 198, ortaöğretim düzeyinden 534, ön lisans düzeyinden 773, lisans düzeyinden 999 olmak üzere toplam 2 bin 504 kadroya atama yapılacağını söyledi. 

Çalışma Bakanı Selçuk yazılı açıklamasında ayrıca yerleştirme çerçevesinde ilk defa devlet korumasından yararlanmış 3 bin 274 gencin de öğretmen, mühendis, hemşire gibi unvanlı kadrolara atanacağını bildirdi. “Engelli kardeşlerimizi ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz.”

Atama haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir