Kamu Haberleri

Cumhur İttifakından Tarım ve Orman Bakanlığı’na Personel Ataması Talebi

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine aylardır atama yapılmaması ilgili bölümlerden mezun on binlerce adayı mağdur etti. Kurumdan personel alım ilanı bekleyen adaylar yüksek KPSS puanları ile atanamıyorlar. Bu konuda çok sayıda sosyal medya çalışması yapılmış olmasına rağmen konu hakkında somut bir adım atılmadı. 

Bakanlığın personel alımı yapması konusunda son açıklamala ise TBMM Başkanlığı’nda MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt tarafından yapıldı. 

ORMAN BAKANLIĞI’NA PERSONEL ALIMI TALEBİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında uzun zamandır personel ataması yapmayan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın en kısa sürede atama yapmasını talep eden MHP Milletvekili Enginyurt, adayların umutları karartılmasın dedi. 

“Tarım Bakanlığı bünyesinde görev almak üzere gıda mühendisleri ve veterinerlere yirmi bir ay önce kadro sözü verilmiştir. On binlerce gıda mühendisi ve veterinerimiz kadro beklemektedirler. Tarım Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak bu elemanların umutları karartılmamalı, yeşertilmeli diyorum, bunlara kadro talep ediyorum.”

Tarım Bakanlığı Personel Alım İlanlarından anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir