Kamu Haberleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan Kamu Personeli Alımı Açıklaması

Fuat Oktay katıldığı bir televizyon programında Türkiye ve Dünya gündemine ait konularda çok önemli açıklamarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın kamu personeli alımına ait yaptığı açıklamalardan satır başları:

KAMU PERSONELİ ALIMI

Kurumların ihtiyaçları çerçevesinde buna cevap verilir. Her bakanlığın ihtiyacı belli. Devleti daha büyütmenin daha doğru olmadığını düşünenlerdenim. Ben olabildiğince kadro… Bu değil. İhtiyaç varsa bu zaten gideriliyor. 

2023’e kadar yol haritası belirlenmiştir şu anda. Türkiye’nin yol haritasını belirledik. 5 yıl sonra Türkiye’yi nereye getirmek istiyoruz? 2019’da 2020’de nerede olmak istiyoruz tek tek… 100’er günü adım adım takip ediyoruz. 5 yıl, 1 yıl ve 100’er günlük. 

Yine bir başka projemiz 81 il karnesi diye bir şey başlattık. Merkezde çözüyoruz ama yerelde ne oluyor? Merkezde çözüldüğünü zannettiğinizin yerelde çözülmediğini anlıyorsunuz. Çok yakından takip ediyor olacağız. Orada bakanlığımızın, kamu yöneticilerimizin de performansını da görmüş olacağız. 81 ile baktığımızda kaçıncı sıradasın sen il olarak? 2019 Ocak ayında ilimiz neredeydi, Aralık ayında nereye geldi? Valimizle, ilimizin tüm sorumlularıyla… Böyle bir çalışma var. Birinci yüz günde uygulamayı tamamladık,

YÖNETİMDE DİJİTALLEŞME

e-Devlet çalışmamız yüzde 90 üzerinde. Kamunun verdiği hizmetlerin tamamını internet üzerinden veriyor olacağız. Şimdi buradan yıl sonu itibariyle 2019 sonu itibariyle birinci aşamayı e-Devlet çalışmasını tamamlamak istiyoruz. Vatandaş gece üçte, kahvesini yudumlarken her işini yapabilecek. Devlette var olan hiçbir belgeyi vatandaştan istemeyeceğiz. Şu anda bütün gücümüzle buna odaklanıyoruz. Bürokrasinin tamamına bırakmayacağız, ‘isteyemezsin’ diyeceğiz. Bizim bütün arzumuz 2019 sonunda tamamlamak. 

SİBER GÜVENLİK

e-Devlet çalışmalarıyla birlikte siber güvenlik ortaya çıkmış durumda. İyi durumdayız deyip rehavete kapıldığınız anda gidersiniz. Çalışmalarımız devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir