Kamu Haberleri

Devlet Kurumları 2019 Yılında 60 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacaklar

Kamu kurumlarının yıllık personel alımlarına ilişkin kararın detayları bellli oldu. 2019 yılı bütçesi kapsamında ilan edilmeyen rakamlara dair bilgiler geldi. Bu kapsamda 2019 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına en fazla 60 bin personel alımı yapılacak. 

Kamu kurumlarının 2019 personel alımlarına dair detaylar;

KAMU KURUMLARINA 2019’DA 60 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kamu kurum ve kuruluşları kadrolarında açık bulunan birimlere personel alımları gerçekleştiriyorlar. Bu alımlar yalnızca memur pozisyonuna değil sözleşmeli personel ve kamu işçisi pozisyonlarına da yapılıyor. Bu kapsamda kamu kurumları ihtiyaçlarına göre yıllık personel alımı sayılarını belirliyorlar. Ancak 2019 yılı bütçesi kapsamında bu sayılara dair bilgiler verilmedi. Lakin 22 Ocak tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak imzasıyla Cumhurbaşkanlığı İdari İşleri Başkanlığına gönderilen yazıda 2019 yılı personel alımlarına dair detaylar yer aldı.

Söz konusu yazıya göre, 2019 yılında, memur, sözleşmeli personel ve işçi toplamda en fazla 60 bin personel alımı yapılacak. Kamu kurumları tarafından yapılacak bu alımların arasında ayrıca engelli, SHÇEK gibi alımlarda dahil olacak. Kadro izinlerinin kurumlara tahsisinde bu talimat doğrultusunda dağılım yapılacak. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz.

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir