Kamu Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Muhtemel Sınav Takvimi Yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 yılı muhtemel seınav takvimini yayımladı. 2019 yılı içerisinde yapılacak olan sınavlara dair tarihlerin ne zaman yapılacağının açıklandığı takvime göre kurum Şubat ve Mart aylarında personel alımı yapacak.

DİB tarafından yayımlanan 2019 sınav takvimi detaylarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

DİB 2019 YILI SINAV TAKVİMİ

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 sınav takvimine kurumun Şubet ve Nisan aylarında personel alımı yapmayı planladığı ortaya çıktı. Buna göre kurum ilk olarak Mart ayında Mimar, Mühendis, Şehir Bölge Plancısı, Astronom sınavı düzenleyecek. İlanın ne zaman yayımlanacağı açıklanmazken alımlar için Şubat ve Mart ayı işaret edildi. Yayımlanan takvime göre kurum ikinci alımları ise Nisan ayında yapacak. Kurum Nisan ayında sözleşmeli personel alım sınavı düzenleyecek ve alımlar Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlık alanlarında olacak. 

Bu alımlara dair yapılan açıklamada ise, ”Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlanan 2019 yılı Muhtemek Sınav Takvimi için aşağıda yer alan bağlantıyı kullabilirsiniz. 

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2019 yılı sınav takvimi için TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerinden Haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir