Kamu Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Naklen Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile merkez teşkilatında münhal bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi kadrosuna sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapacağını duyurdu. 

DİB NAKLEN PERSONEL ALIMI

DİB tarafından yayımlanan naklen personel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak, Dini yükseköğrenim mezunu olmak, Müracaatların sona erdiği tarih itibariyle; Başkanlıkta en az 3 yıllık hizmeti bulunmak, Aşere, takrib, tayyibe kursu mezunu olmak veya bu alanlarda yetkinliği Başkanlıkça yapılacak sınavla tespit edilmiş olmak veya Tefsir alanında doktora yapmış olmak, Hafız olmak

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

İlana başvuruda bulunacak DİB personelleri başvurularını 26 Aralık ile 9 Ocak tarihleri arasında yapacaklar. Başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili olarak kurum şu açıklamayı yayımladı. ”Başkanlık merkezinde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar ise il müftülükleri veya dini yüksek ihtisas/eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen başvuracaklardır” DİB naklen personel alım ilanı detaylarını adaylar bakanlığın resmi web sayfası üzerinden öğrenebilirler. 

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir