Kamu Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışına 250 Personel Gönderecek

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) yurtdışı cami derneklerinde Ramazan ayı münasebetiyle 1 veya 3 aydan (1+1 olmak üzere) 2 yıla kadar kısa sürelerle görevlendirilmek üzere personel gönderileceğini açıkladı. Sınav usulü ile yapılacak olan personel görevlendirmelerine aşağıda belirtilen başvuru koşullarını sağlayan personeller başvurabilecekler. 

SINAVA BAŞVURU KOŞULLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metnine göre yurtdışı görevlendirmesi için başvuru yapacak personellerin sağlamaları gereken koşullar şunlar;

* Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak.

* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesinin (A) bendinin 5 nci fıkrasında sayılan suçlardan hükümlü bulunmamak.

* Son 10 yılda haklarında uyarma ve kınama cezaları dâhil disiplin cezası almamış olmak. d) Askerlik hizmetini yapmış veya muaf tutulmuş olmak.

* En az iki yıllık dinî yükseköğrenim mezunu veya İ.H.L. mezunu olup İlahiyat alanı dışında 4 yıllık bir lisans programını tamamlamış olmak.

* Müracaat tarihinin son günü itibariyle; Dört Yıllık Dini Öğrenim mezunları ve İlahiyat Meslek Yüksek Okulu mezunları (İMYO) ile A.Ö.F. İlahiyat Ön Lisans programı mezunları ve İ.H.L. mezunu olup İlahiyat alanı dışında 4 yıllık bir lisans programını tamamlamış olanlar için fiili olarak 5 yıl görev yapmış olmak.

* Başvurunun son günü itibariyle başka kurumdan Başkanlığımıza geçenler için fiilen son 3 (üç) yıldır Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak. 2016, 2017 ya da 2018 yılında yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı’ndan (MBSTS) 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan Diyanet Personelleri yurtdışı görevlendirmesi için 4 Şubat tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. Başvurular Merkez Teşkilatında görev yapanlar bağlı bulundukları Birimlerine, il miftülüklerine yapılacak. 

Duyuru metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir