Kamu Haberleri

DPB’den 286 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atamalarına İlişkin Duyuru

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden 3713 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen atamalara ilişkin bir duyuru yayımladı. DPB tarafından yayımlanan duyuru metninde atama işlemlerinin gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

DPB’DEN 3713 SAYILI KANUN İLE ATAMA DUYURUSU

DPB tarafından yayımlanan atama duyurusunda ayrıca ataması yapılan adayların durumlarına ve atandıkları pozisyonlara dair bilgi verildi. İşte yayımlanan o duyuru ve detayları,

DPB’den Yayımlanan Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını Atama Duyurusu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (286) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası, Sayın Bakan Yardımcımız Ahmet KOCA Beyefendinin teşrifleriyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Reşat Moralı Salonunda noter huzurunda gerçekleştirildi. Söz konusu atama kurasına çok sayıda şehit yakını, gazi ve gazi yakınımız da iştirak etti. Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

286 istihdam hakkı sahibinden; 59’unun öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; avukat, mühendis, psikolog, sosyolog, veteriner hekim, öğretmen, grafiker, hemşire, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 122’sinin memur unvanlı kadrolara, 102’sinin hizmetli unvanlı kadrolara, 1’inin büro personeli pozisyonuna, 2 kişinin sürekli işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi. Atananların 190’ı erkek, 96’sı kadındır.

Atama sonuçlarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir