Kamu Haberleri

DSİ 995 Personel Alım İlanı Yerel Seçimlerden Önce Yayımlanır Mı?

Hatırlanacağı üzere Devlet Su İşleri bünyesine 2018 yılının Nisan ayında 995 kadro ihdası yapılmıştı. O tarihten itibaren DSİ’den alım ilanı bekleyen adaylar ilanın biran önce yayımlanmasını bekliyorlar. Mühendis, Tekniker ve diğer memur kadrolarına yapılması beklenen alımlara dair detayları haberimizde değerlendiriyoruz.

DSİ 995 PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Devlet Su İşleri (DSİ) 995 kadro ihdası kapsamında, hangi branşlardan alımlar olacağı da belli olmuştu. Bu kapsamda DSİ 995 personel alım ilanıyla Teknisyen, Tekniker, Mühendis, İstatistikçi, Sosyal Çalışmacı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Memur, Şef, Şube Müdürü, Avukat, Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı ile bazı yönetici pozisyonlarına alım yapabilecek. 

Nisan 2018’de yapılan kadro ihdasının ardından DSİ personel alımlarına dair son gelişme 2018 yılının Kasım ayında gerçekleşti. 7 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan resmi gazetede, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ilk defa açıktan atanacak mühendis personel hakkında sınav ve atama yönetmeliği yayımlandı. Bu yönetmelikle memur alımlarının nasıl olacağına ilişkin düzenlemeler yapıldı. O dönem personel alımları için ilk adım olarak görülen bu düzenlemenin üzerinden 2 buçuk aydan fazla bir süre geçti. 

Alımların Yapılması Bekleniyor

Kadro ihdasının ardından atama ve sınav yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin ardından adaylar artık ilanın yayımlanmasını bekliyorlar. DSİ’den atama bekleyen adayların ortak talebi ise yerel seçimlerden önce ilanın duyurulması. 

Bu konuda sizlerde alım yapılacak kadrolara, başvuru şartlarına ve diğer detaylara dair görüşlerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilirsiniz. 
 

DSİ Personel Alım İlanı yayımlandığı anda haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir