Kamu Haberleri

EGM 10 Bin 500 Bekçi Alıyor! Kontenjanlar, Başvuru Şartları ve Detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla Bekçi alımları gerçekleştirecek. EGM bünyesine dahil edilecek Çarşı ve Mahalle Bekçileri güvenliğin sağlanmasından ve mevzuatta yer alan görevlerden sorumlu olacaklar. 

KPSS şartının yer almadığı Çarşı ve Mahalle Bekçi alım ilanlarına ise belirli şartları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. Buna göre adayların eğitim, yaş ve askerlik gibi konularda talep edilen tüm koşullara haiz olmaları isteniyor. Bizlerde Kamuilanları.com olarak söz konusu alımlara dair bilinmesi gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte 10 bin 500 Çarşı ve Bekçi alım ilanlarına dair bilinmesi gerekenler. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların mevzuatta yer alan tüm koşulları sağlamaları gerekiyor. Buna göre bir önceki alım ilanlarında yer alan başvuru şartlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. Ancak bu şartlarda 2019 yılında gerçekleştirilecek olan 10 bin 500 Bekçi alım ilanında yer alan koşullardan farklı olabilir. 

Genel olarak bekçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar. 

Türk vatandaşı olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olmak, İlkokulu bitirmiş olmak (İçişleri Bakanlığı gerektiğinde ilkokul yerine eğitim şartını yükseltebilecek), 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

10 Bekçi alım ilanının ne zaman yayımlanacağına ilişkin net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Kasım ayının başında kadro ihdası yapıldı. Bunun için bir önceki bekçi alımlarının tamamen nihayete ermesinin ardından ilanın yayımlanması bekleniyor. 

SÜLEYMAN SOYLU’NUN AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bekçi alımlarına dair açıklamalarda bulunmuş ve alımlarda kadro detaylarına ilişkin bilgiler vermişti. 

”10 Bin Bekçi Alımı ‘Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara’da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir’de 200 bekçi alımı yapacağız, Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul’daki günlük hırsızlık olayı toplam 79’du şu anda 56, Ankara’da 30’du şu an 10, İzmir’de 19’u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek.”

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir