Kamu Haberleri

EGM 2018 23. Dönem POMEM Mülakatları Ne Zaman? Polis Alımı Mülakat Yerleri

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan POMEM polis alımı mülakatlarının ne zaman olacağı merak ediliyor. Kamuilanlari.com olarak 23. Dönem POMEM sözlü sınav tarihleri ve sınav yerlerine dair son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Polis Akademisi Başkanlığı (PA) 23. dönem POMEM polis alımı başvurularını Ekim ayının başlamasıyla yapmaya başladılar. Ekim ayının 14’üne kadar devam eden POMEM başvurularının ardından adaylar mülakat sürecini beklemeye başladılar. İşte o detaylar. 

23. DÖNEM POMEM MÜLAKAT TARİHLERİ VE YERLERİ

Ekim ayı itibariyle POMEM polis alımlarına başvuruda bulunan binlerce polis adayı 23. POMEM mülakat tarihlerinin Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilmesini bekliyor. Ancak kurum söz konusu alımlara dair henüz net bir bilgi paylaşmadı. Bunun yanında 22. Dönem POMEM polis alımları kapsamında Aralık ayının sonu itibariyle eğitim sonu sınavları gerçekleştirilecek. 

Bu konuya dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru metninde şu ifadeler kullanıldı. 

“POMEM en son duyurusunda; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 22.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları; 28-29 Aralık 2018 tarihlerinde öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacaktır”

23. Dönem POMEM Mülakatları Aralık Sonunda Bekleniyor

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanan takvime göre 23. dönem POMEM 2019 yılının Şubat ayı itibariyle tamamlanacak. Bu takvime göre 23. Dönem POMEM mülakat tarihleri Aralık ayı sonu gibi olması bekleniyor. Aralık sonu yapılması planlanan POMEM mülakat- tarihleri ve yerleri açıklandığı anda sizlerle paylaşacağız. 

POMEM Sınavı

POMEM sınavına girmek isteyen adaylar, ön sağlık kontrolünde “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” onayını aldıktan sonra sonraki aşamaya geçebilecek. Bu aşamayı geçemeyen adaylar, sonraki sürece dahil olamayacak. Ön sağlığı geçtikten sonra fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanacak olan vatandaşlar, 100 üzerinden 60 puan almaları halinde başarılı olarak kabul edilecek. Bu aşamada adayın fiziki yapısı değerlendirilecek ve kabiliyetleri gözlemlenecek.

Gelişmelerden Anında Haberdar Olun

POMEM Mülakat Tarihlerinden, Mülakat Yerlerinden ve POMEM ile ilgili her türlü gelişmeden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, Mobil Uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz. 

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir