Kamu Haberleri

EGM Bünyesine 2019’da 35 Bin POMEM PÖH, PMYO Polis Alımı Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine 2019 yılında çok sayıda polis alımı gerçekleştirilecek. Polis Akademisi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak alımlarda, POMEM, PÖH ve PMYO alımları olacak. 

2019 yılı polis alımlarına ilişkin ayrıntılar ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından aktarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun EGM bünyesine yapılacak personel alımlarına dair ifadeleri konuya ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 POMEM, PMYO VE PÖH ALIMLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bazı  programlarda emniyet birimlerine personel alımları olacağını açıklamıştı. Geçmiş dönemlerde yapılan açıklamalarda 2018 yılı ve 2019 yılı personel alımı planlamasına dair rakamlar veren Bakan Soylu’nun açıklamasında 10 bin ve 25 bin olarak alımların yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde toplam 35 bin personel alımı yapılacağını duyan Bakan Soylu ayrıca açıklamalarında kadın adaylara yönelik müjde vermişti. Daha önce açıklandığı gibi kadın adaylardan PÖH alımı olacağını duyuran Bakan Soylu 2019 alımlarında kontenjanların verileceğini açıkladı. 

POLİS ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

POMEM, PMYO ve PÖH alımlarına dair açıklamaların ardından adaylar için ilanlara kimlerin başvuru yapabileceğini aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, ön lisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar), Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

ALIMLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TAKİP EDİN

2019 yılında gerçekleştirilecek olan alımlardan anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edebilir ve mobil uygulamamızı telefonunuza indirerek kamu ilanlarından en sade haliyle haberdar olabilirsiniz. 

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir