Kamu Haberleri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Konusu Yerel Seçimlerden Önce Yeniden Meclis Gündeminde

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, TBMM Başkanlığı’na sunmuş olduğu bir kanun teklifi ile EYT konusunu yeniden Meclis gündemine getirdi. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde emeklilikte yaşa takılan vatandaşların sorunlaırnın giderilmesi amacıyla sunduğu kanun teklifine dair açıklamalarda bulundu. 

CHP EYT KONUSU YENİDEN MECLİS GÜNDEMİNDE

“5510 Sayılı Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kapsamında değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi ile ilgili olarak Canan Yüceer, EYT’li vatandaşlar için yaş şartı olmaksızın, prim günü ve sigortalılık süresiyle emekli olacakken, yapılan yasal düzenleme ile prim gününün yanında yaş şartına tabi tutulanlar için ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesini talep ediyor.

Canan Yüceer söz konusu kanun teklifi ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı.

“2016 yılında da konuya ilişkin bir teklif sunmuştum o zaman da belirttiğim gibi bu kesim ne çalışabilmekte ne de iş bulabilmektedir. Devlet emekli etmek için çok genç, işverenler iş vermek için çok yaşlı buluyor bu insanları. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti kanayan bir yara halini almıştır. Bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekir”

Bu konuda AK Parti ile MHP’ye eleştiriler sunan CHP Milletvekili Yüceer, seçim geçince bu sözler unutuldu. Sonrasında Cumhuriyet Halk Partisinin konuya ilişkin teklifleri görmezden gelindi, söz konusu mağduriyetlere ilişkin meclis araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla gündeme bile alınmadı, açıklamasında bulundu. 

SON DAKİKA EYT Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir