Kamu Haberleri

Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bakanlığı, Ankara’da bulunan merkez teşkilatında görevlendirmek üzere üzere 20 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kontenjanlara ilişkin detaylar haberimizde.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Enerji Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, alımların Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacağı duyuruldu. İlana 11 gruptan personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda bakanlığın ilan ettiği ilanda yer alan kontenjan sayısı ve başvuru yapacak adaylardan talep edilen öğrenim şartı detayları şöyle. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen öğrenim şartlarını sağlayan adaylardan talep edilen diğer başvuru koşullarını Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza aktarıyoruz. Kurum başvuru koşullarını sağlamadan başvuru yapacak adayların başvurularının geçersiz olacağını ilan etti.

En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1984 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmamak, Süresi içinde başvurmuş bulunmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Öğrenim ve diğer başvuru koşullarını sağlayan ve ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için yapılan başvuru açıklamasında; Adayların başvurularını 21 Ocak tarihi ile 1 Şubat tarihleri arasında yapacakları açıklandı. Buna göre kurumdan alınacak başvuru formu ile birlikte ilan metninde yer alan başvuru evraklarının kuruma şahsen beya posta yoluyla teslim etmeleri şeklinde yapılacak. 

Başvuru evrakları; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “www.enerji.gov.tr” internet adresinde yer alan başvuru formu, KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği, İki adet vesikalık fotoğraf, Adayın özgeçmişi.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir