Kamu Haberleri

Hulusi Akar’dan Astsubayların Özlük Haklarının İyileştirilmesine Dair Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında bazı askeri kadroların özlük haklarında iyileştirilme yapılacağını söyledi. Bu kapsamda astsubaylar ve uzman erbaş kadrolarının özlük hakların yönünde çalışmalar olduğunu aktaran Bakan Hulusi Akar’ın konuşması şu şekilde, 

ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamalarda astsubayların özlük haklarına dair yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda maaş, rütbe yaş haddi konularına dair açıklamalar yapan Bakan Akar şu ifadeleri kullandı. 

“Astsubaylarımızın özlük haklarıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Statü geçiş kontenjanlarında astsubaylarımızın lehine artış oldu. Tüm personelin özlük haklarında 400 lira artış oldu. Ayrıca muvazzaflardan özel ihtisas sahibi astsubaylara ilave değişik rakamlar verildi. Gelen talepler arasında rütbe yaş haddinin 55’ten 60’a çıkarılması var. Bir diğer konu ise derece ve kademe konusu. Bu konudaki çalışmalarımız da sürüyor. Gazi astsubaylarımızdan 40 yaşını doldurmayanlara statü geçişleri için ilave hak verildi. Ayrıca sadece emekli astsubaylarımızı hedef alan, onların özlük haklarını iyileştirmeyi amaçlayan bir çalışma içindeyiz. İnşallah bu konuyu da kısa süre içinde çözeceğiz.”

Uzman Erbaş’ın Özlük Hakları

Hulusi Akar katılmış olduğu konuşmasında yapmış olduğu konuşmasında ayrıca, uzman erbaş kadrosu için yapılan özlük iyileştirme çalışmalarının detaylarını paylaştı. 

“Uzman çavuşlarımızın ek göstergelerinde artış yapıldı, derece ve kademe işlemlerinde gelişme sağlandı.10 yılını bitirmemiş olanlardan astsubaylığa geçişte sorun vardı. O da ortadan kaldırıldı. Zati tabanca verilmesi talepleri vardı. O konuda da düzenleme yapıldı. Lojmanlardan yararlanma konusundaki oranı da onların lehine artırdık. Sözleşme sürelerinde yaşanan sıkıntıları da çalışıyoruz. Uzmanlarımıza orduevi konusunda yeni bir çalışma başlattık. Ankara ve İzmir’de bir İstanbul’da ise iki tane olmak üzere uzmanlarımıza orduevi yapılması konusunda çalışmalarımız sürüyor. İlk olarak Ankara’dan başladık. Çalışmalarımız sürüyor.”

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir