Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu: 20 Bin 500 Polis ve Bekçi Alımı Yapılacak Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı Elmadağ Şehit Mustafa Büyükboyraz POMEM Müdürlüğü 2018 yılı 2. Dönem POMEM Mezuniyet törenine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Soylu merak edilen konular kapsamında kamuoyunu bilgilendirdi.

Polis ve Bekçi alımları ile ilgili olarak geçmiş dönemde yapılmış alımlara değinen Bakan Soylu, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek alımlara hakkında da açıklamalar yaptı. 

Kamuilanlari.com olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bekçi ve Polis alımlarına dair yapmış olduğu konuşmasını siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

20 BİN 500 POLİS VE BEKÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında 10 bin 500 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına değinirken bu alımların yanında 10 bin polis alımı olacağını da açıkladı. Konuşmasında geçmiş yıllarda yapılan açıklamalara dair de bilgiler veren Bkan Soylu şu ifadeleri kullandı.

”Bugün 6338 kardeşimiz POMEM’lerden mezun oluyor. geçen gün de 3200 kardeşimizi mezun ettik. Yaklaşık 10 bine yakın mezunu bu hafta verdik. Şimdi yeni bir 10 bin polis daha alıyoruz. Hemen hemen müracaatlarını tamamladık. 10 bin 500 bekçiyi daha inşallah Şubat ayının sonu itibariyle göreve başlatmış olacağız. Bizim kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bana bir şey söyledi. Vatandaşımız yatarken bekçinin düdüğünü duysun rahat uyusun. Memleketimizin sokaklarını mahallelerini bekçi düdükleriyle inşallah daha güzel hale getireceğiz. son dört yılda mezun ettiğimiz öğrenci sayısı 74.677 oldu. Aktif görevdeki polislerin üçte biri.”

Alımların Ne Zaman Olacağına Dair Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında ayrıca son dönemde mezun edilen polis sayısının 10 bin olduğunu hatırlatarak Şubat ayı içerisinde 10 bin 500 bekçi alımının daha yapılacağı müjdesini yineledi. Polis alımlarının ne zaman olacağına dair de açıklamalarda bulunan Bakan Solu polis alımlarının arttığını ve açığın kapatıldığını dikkat çekti. Süleyman Soylu, Bekçi alımlarının devam edeceğini ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda alımlara hız verildiğini söyledi.

Polis ve Bekçi Alımlarından Anında Haberdar Olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir