Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu En Fazla Bekçi Alımının Yapılacağı Şehri Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Altındağ’da Esnaflar ile biraya geldi. Burada bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında Bekçi alımlarına dair bilgi verdi.

Bu konuda 2019 yılı için bekçi alım sürecinin Haziran ayında sona ereceğini açıklayan Bakan Soylu’nun açıklamalarının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DAN BEKÇİ ALIM SÜRECİ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı toplantı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında halen eğitimleri devam eden Bekçi adaylarının eğitimlerinin tamamlanacağını ve görevlerine başlayacaklarını açıkladı. Konuşmasında 2019 yılı Bekçi alım ilanının Mart ayında yayınlanacağını açıklayan Bakan Soylu Haziran ayı sonunda alım işlemlerinin tamamlanacağını ve adayların eğitimlere başlayacağını açıkladı. 

Bakan Soylu konuşmasında ayrıca Bekçi alımlarının kontenjanlarına dair de bilgi verdi. Bu konuda en fazla Bekçi alımının yapılacağı açıklayan Bakan Süleyman Soylu, Ankara’yı işaret etti. 

Ankara’ya yapılacak olan Bekçi alımlarına dair konuşmasında 2017 yılını hatırlatan Bakan Soylu o yıl başkente 1000 Bekçi alımı yapıldığını, 2018 yılında da Ankara’ya 550 Bekçi alımı yapıldığını ifade etti. 2019 yılında da Ankara’ya çok sayıda personel alımı yapılacağını açıklayan Bakan Süleyman Soylu, İstanbul kontenjanlarına da değindi. İstanbul kontenjanları ile ilgili olarak yapmış olduğu konuşmasında çok fazla alım olacak diyen Bakan Soylu net bir açıklamada bulunmadı. 

Bekçi ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir