Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü GYS Duyurusu

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü personllerine yönelik 2019 Görevde Yükselme Sınavı duyuru yayımlandı.

Kurumun internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metninde, ”Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik kapsamında, 2019 yılında yapılacak mahalli idareler (il özel idareleri ile bunların üyesi olduğu mahalli idare birlikleri) personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının aşağıdaki usul ve esaslar dâhilinde yürütülmesi uygun görülmüştür.” ifadeleri yer aldı. 

GÖREVDE YÜKSELME SINAV DUYURUSU

Kurum tarafından yayımlanan Görevde Yükselme Sınav Duyurusu’nda sınava başvuru süreci ve başvuru detayları ile ilgili bilgiler de verildi. 

Bu kapsamda söz konusu mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirileceği açıklanırken sınava, ” Mahalli idareler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına Valiliklerin Bakanlığımıza göndereceği listelerde yer alan personel katılabilecektir. ” denildi. 

Sınava kayıt işlemlerine dair verilen bilgide Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler e-Sertifika Programına kayıtların 17 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi. 
    
Gerçekleştirilecek sınava dair bilgilerin  yer aldığı duyuruda sınavın 06.10.2019 tarihinde tek oturumda yapılacağı ve sınavın çoktan seçmeli test usulü ile yapılacağı bilgisi verildi. Sınav süresi 90 dakika olup, sınavda her dersten 20’şer soru olmak üzere toplam 60 soru sorulacaktır.

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin,

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com       

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir