Kamu Haberleri

İŞKUR 24 İlde İstihdam Garantili, Günlük 77 TL Cep Harçlığı İle İş Başı Kurs Başvuruları Başladı

Türkiye İş Kurumu istihgdamı artırmak amacıyla çeşitli adımlar atıyor. İŞKUR tarafından atılan bu adımların en önemlilerinden birisi de iş başı eğitim programları. İş Başı Eğitim programları ile kursa katılan adaylara mesleki bilgiler sağlanıyor. İŞKUR programları ile meslek öğrenen adaylar ayrıca bu meslek türünden deneyim kazanıyorlar. 

Bu kapsamda İŞKUR İş Başı Mesleki Eğitim programları için bazı şehirler için başvurular başladı. Bu şehirlerin ve açılan programların listesini sizlere aktarıyoruz. 

İŞ BAŞI MESLEKİ EĞİTİM PROGRAM BAŞVURULARI BAŞLADI

Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sayfası üzerinde yer alan kurs bilgilerinde istiham garantili, istihdam garantisiz, özel politika gibi kurs türleri bulunuyor. Bu kursların açıldığı şehirler ve kurs türlerine dair detaylar şöyle,

Kurs türlerinin başladığı şehirlerin listesi; Nevşehir, Tokat, Kahramanmaraş, Sinop, Hatay, Rize, Kilis, Iğdır, Şırnak, Aydın, Trabzon, Kırıkkale, Samsun, Bayburt, Çorum, Mardin, Edirne, Elazığ, Giresun, Adıyaman, Siirt, Karabük, Samsun, İstanbul

İşte Kurslar Türlerine Dair Detaylar

Kursların başladığı şehirler ve ilçelerde başlayan program türleri arasında ise MEK Özel Politika, MEK İstihdam Garantisiz ve MEK İstihdam Garantili kurslar bulunuyor. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR aracılığıyla gerçekleşitirilen bu kurslar için başvuru koşulları şöyle,

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

GÜNLÜK 77 TL VERİLİYOR

İş Başı Eğitim Programlarına katılan adaylara zaruri ihtiyaç gideri için 77,70 TL ödeme yapılıyor. Bu tutar öğrenciler için 58,27 TL ve işsizlik ödeneği alanlar için ise 38,85 TL. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR İş Başı Eğitim Programlarına başvurular İŞKUR Müdürlüklerinden yapılabilir. Konuya ilişkin detaylı bilgilere ise İŞKUR’un web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR Destek Programları ve İş İmkanlarından Haberdar Olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

Kamuilanlari.com ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir