Kamu Haberleri

İŞKUR’dan 2828 Sayılı Kanunla Atananlara İlişkin Duyuru

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile bünyesine 2828 Sayılı Kanun kapsamında ataması yapılan adayların atama işlemlerinin tamamlanması adına yapılacakları açıkladı. Bu kapsamda adayların evrak teslim sürecine dair bilgi veren İŞKUR bu işlemlerin ne zaman sona ereceğini de duyurdu.

İŞKUR adayların aşağıda yer alan duyuru metninde belirtilen tarihler arasında istenilen tüm evrakları Ankara Yenimahalle’de bulunan İŞKUR Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerektiğini açıkladı. 

İŞKUR TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci Maddesi Kapsamında Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kurumumuza Yerleştirilen Adaylara;

İlişkin Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2828 Sayılı Kanuna göre 24/12/2018 tarihinde yapılan yerleştirme sonucu Kurumumuza yerleştirilen adayların isim listesi ekte yayınlanmıştır. Adı geçenlerin aşağıda belirtilen belgeleri düzenleyerek, 18 Ocak 2019 tarihi mesai bitimine (saat:17:30) kadar “Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No:42 Yenimahalle/ANKARA” adresine elden teslim etmeleri veya posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Atama İşlemlerinin Tamamlanması İçin İstenilen Evrakları

1-Personel Atama Başvuru Formu

2- Yerleşme Sonuç Belgesi

3- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (Psikiyatri bölümünden, tek hekim raporu yeterli)

4- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti,

5- Askerlik durum belgesi aslı veya onaylı sureti, müracaat tarihi itibariyle halen askerlik görevini yapmakta olanların askerde olduklarını dilekçe ile bildirmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir.

6- Nüfus cüzdanı fotokopisi

7- 6 adet vesikalık fotoğraf,

8- Ortaokul veya lisede hazırlık görenlerin bu durumlarını belirtir belge,

9- Güvenlik Soruşturması Formu

10- Daha önce özel sektörde, sigortalı hizmeti, ücretli öğretmenlik, banka hizmeti ile bağkur hizmeti var ise bu hizmetlerini belirtir belgeler,

11- Mal bildirim formu,

12- Sabıka kaydı olmadığına, sağlık yönünden görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir halinin ve askerlikle ilgili herhangi bir ilişiğinin bulunmadığına dair yazılı beyanı içeren dilekçe.

Söz konusu duyuruya dair detayları kurumun web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir