Kamu Haberleri

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Mülakat Sonuçları Artık Açıklanmalıdır

Türkiye İş Kurumu çok uzun zaman önce gerçekleştrimiş olduğu İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçlarını hala açıklanmadı. Söz konusu sözlü sınavın üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen açıklanmayan mülakat sonuçları adaylarda mağduriyete neden oluyor. 

Bu kapsamda adayların daha fazla mağdur olmamaları adına İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı sözlü sınav sonuçları en kısa sürede açıklanmalı. 

AYLAR OLDU MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANMADI

İŞKUR İMD alımları için mülakat sonuçlarının açıklanmaması son olarak geçtiğimiz hafta sonunda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a iletildi. Basın mensupları ile birarya geldiği buluşmasında konuya dair açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk net bir tarih vermedi. Sonuçların en kısa sürede açıklanacağını ilan eden Bakan Selçuk adaylara yönelik şu açıklamalarda bulundu. “İş ve meslek danışmanlarının mülakatları tamamlandı inşallah kısa sürede sonuçları açıklayacağız”

Çalışma Bakanı Selçuk tarafından yapılan bu açıklamaların ardından mülakat sonuçları için somut adım atılması bekleniyor. Zira adaylar aylardır gelecek planlamaları için İŞKUR İMD alımı sonuçlarını bekliyorlar ve açıklanmadığı hergün mağduriyet yaşıyorlar. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir