Kamu Haberleri

İŞKUR, Spor Bakanlığı 3 Bin 243 İşçi Alımı Başvuru Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile Türkiye geneli çok sayıda işçi alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda çeşitli pozisyonlarda yapılacak bu işçi alım ilanlarına adaylar KPSS şartsız başvuruda bulunabileceklerdi. 

Bunun yanında ilanda bazı kadrolara ise adaylar en az 60 KPSs puan şartıyla başvuruda bulundular. 15 Şubat tarihi itibariyle sona eren başvuruların ardından adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Kamu İlanları haberimizde değerlendiriyoruz.

SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIM İLANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında söz konusu alımlarda hem engelli, hem eski hükümlü hemde normal adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar yer alıyordu. Bu kapsamda bakanlık ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere aşağıda yer alan kadrolar için adaylardan başvurular kabul etti. 

İlan metnine göre alımlar, Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ile Muhasebeci meslek kollarına yapıldı. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İlan edilen meslek gruplarından birisine başvuruda bulunan adaylar, artık sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı yada İŞKUR aracılığıyla duyurulacak sonuçlar için Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde, başvuru sonuçları için adayların bir süre beklemeleri gerekecek. 

Bunun öncelikli nedeni TTK 1000 işçi alımı başvurularının da aynı süreye denk gelmesi. İki kurumun başvuruları da İŞKUR üzerinden alındı ve TTK ilanının başvurularının daha önce açıklanmasını bekleniyor. 

Spor Bakanlığı işçi alımı başvuru sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir