Kamu Haberleri

İŞKUR TYP Personel Alımlarında Torpil Yapıldığı İddiası TBMM Gündeminde

Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirilen Toplum Yararına Program kapsamında personel alım ilanları vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Öyle ki 100 200 kişilik TYP personel alım ilanlarına binlerce başvuru yapılıyor. 

Bu kapsamda İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen bu alımlara dair yeni bir iddia gündeme geldi. İşte o koşulları siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

TYP İŞÇİ ALIMLARINDA AK PARTİ TORPİL YAPIYOR İDDİASI

Adana Milletvekili Orhan Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında TYP personel alım ilanlarına değinen Orhan Sümer, AK Parti’nin bu alımlarda torpil yaptığını ileri sürdü. Milletvekili olduğu Adana’da yapıldığını iddia ettiği ayrıcalıklara ilişkin Orhan Sümer şu ifadeleri kullandı. 

Adana Milletvekili Orhan Sümer’in TBMM Konuşması

“Ülkemizdeki ekonomik krizle birlikte tüm vatandaşlarımız çok zor duruma düşmüştür. İşsizlik tırmanmış, enflasyon almış başını gitmiştir. Kısa süreliğine dahi olsa, iş umuduyla, toplum yararına programlara başvuran vatandaşlar da böyle bir ortamda evlerine ekmek götürme kaygısındadır. Ancak yoksullar arasında dahi ayrımcılık yapıldığı görülmektedir. Normal koşullarda İŞKUR aracılığıyla işe alınması gereken bu programlarda çalışacak kişilerin, AKP teşkilatları tarafından belirlendiğine yönelik yoğun şikâyetler tarafımıza iletilmektedir.”

AK Parti Üye Olun Yönlendirmesi İddiası

Adana Milletvekili Orhan Sümer bu konudaki açıklamalarında ayrıca işsiz vatandaşların AK Parti Üyeliğine zorlandığını öne sürdü ve bu konuda kendilerine şikayetler geldiğini ifade etti.

”Özellikle seçim bölgem Adana’nın yoksul orman köylülerinin yaşadığı Pozantı’nın Alpu, Hamidiye ve Gökbez köyleri ile Aladağ ilçemizde orman işletmelerine alınacak işçiler için bazı teşkilat temsilcilerinin “Önce AKP’ye üye olun.” diyerek vatandaşı yönlendirmeye çalıştığına, AKP’li olmayanların işe alınmayacağına dair iddialar yaptığımız ziyaretlerimizde tarafımıza iletilmiştir. Böyle bir ayrımcılığı asla kabul etmeyeceğimizi, insanların işiyle, ekmeğiyle, umutlarıyla oynanmaması gerektiğini hatırlatıyor, saygılar sunuyorum.”

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir