Kamu Haberleri

Kamu Sen Başkanı Kahveci: Sözleşmeli Kamu Personelleri Kadroya Alınsın

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sözleşmeli kamu personellerinin kadroya alınması konusunda açıklamalarda bulundu. 

Türkiye Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarında 2019 yılında sözleşmeli personellerin kadroya alınması gerektiğini bildirdi. Bu konuda Kamu Sen olarak önerilerini de dile getiren Önder Kahveci devletin sözleşmeli personel istihdamı konusunu gündeminden çıkarması gerektiğini söyledi. 

KAMU SEN’DEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADROYA GEÇİRİLSİN TALEBİ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin kendisine ait Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımları şu şekilde,

Ek gösterge konusunda artık adım atılmasını bekliyoruz. Dört meslek grubuyla sınırlı değil, tüm kamu çalışanlarını kapsayacak bir düzenleme yapılmalı ek gösterge konusunda.

Bu konuda Türkiye Kamu-Sen olarak güzel bir çalışma yaptık, bizden başkası yapan olmadı. Bizim bu çalışmamız artık TBMM çatısı altına geldi. Artık gereken yapılmalı ve ek gösterge konusunda yapılacak düzenleme hayata geçirilmeli.

Sözleşmelilere artık kadro verilmeli. Bu arkadaşlarımız ciddi sorunlar yaşıyor. İş güvencesiz her türlü istihdam modeline karşıyız. Bu insanların aile hayatları çok zorda. Parçalanma noktasına geliyorlar. Buna artık seyirci kalınamaz.

Tüm sözleşmelileri kadroya alalım bir daha da böyle bir istihdam şeklini gündemden çıkaralım. Bu insanların seslerine kulak verme zamanı geldi geçiyor. Bu feryatlara Kayıtsız kalamayız.

Kamu Haberlerinden haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir