Kamu Haberleri

Kamu Sen Memurlara Ek Zam Yapılmasını Talep Ediyor

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci katılmış olduğu bir televizyon programında memurlara ek zam talebini dile getirdi. Ekonomde yaşanan sıkıntılar ve enflasyon oranlarının yüksek çıkması sonucu maaşların eridiğini ifade eden Önder Kahveci memurlara en kısa sürede ek zam yapılması gerektiğini söyledi. 

MEMURLARA EK ZAM ZARURİ HALE GELMİŞTİR

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Bengü Türk TV canlı yayınına katıldı. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Önder Kahveci memurların yaşadıkları sorunları dile getirdi. Bu kapsamda konuşmasının başında ekonomi değerlendirmesiden bulunan Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ek zam talebini yineledi. 

Konuya ilişkin açıklamalarında memurların kira ve gıda giderlerinin maaşları erittiğini dile getiren Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahvecikonuya dair şu ifadeleri kullandı. 

“14 Kasım tarihinde yaptığımız eylemle Sayın Cumhurbaşkanı’na ek zam talebimizi ilettik. Yaşanan ekonomik sorunlar ortada ve bu tabloda kaybeden memur ve emekli oluyor. Ekonomik rakamlar gösteriyor ki, memurlara ve emeklilere ek zam zorunludur. Memur maaşının büyük bölümünü gıda ve kiraya harcıyor. Çarşı- pazara yapılan zamlarda geri dönüş olmadı ama memurun kayıpları had safhada. Piyasaya can verecek olan ek zam zaruri bir hal almıştır. Bu zam milli ekonomimizin içinde kalacaktır.”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir