Kamu Haberleri

KPSS 2018/2 Tercihlerinde En Düşük Kaç Puanla Memur Ataması Yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile KPSS 2018/2 Merkezi Atama tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. ÖSYM tarafından açıklanan sonuçları Kamuilanlari.com olarak sizlere anında haberdar ettik. 

Merkezi atama sonuçlarının açıklanmasının ardından ise adaylar tarafından merak edilen konulardan olan en düşük ve en yüksek atama puanlarını haberimizde derledik. İşte o detaylar,

EN DÜŞÜK PUANLA YAPILAN YERLEŞTİRMELER

ÖSYM tarafından yayımlanan verilere göre; Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 201 kontenjan için 70 bin 447 aday başvuruda bulundu. Önlisans için açıklanan 350 kadroya başvuru sayısı ise 133 bin 17 oldu. Lisans mezunlarının tercih edebileceği 1178 kadroya ise 162 bin 356 aday tercih yaptı.


Yerleştirme Yapılan En Düşük En Yüksek Puanlar

Lise Mezunu En Yüksek:

Lise mezunu adaylar için gerçekleştirilen atamalarda en yüksek atama puanı 98.956 oldu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Bursa’da ki birimine yapılan atama Teknisyen pozisyonuna oldu. Ayrıca Lise mezunları için 98.480 puanla şoför, 97.779 puanla hizmetli, 97.420 puanla teknisyen atamaları gerçekleştirildi.

Lİse Mezunu En Düşük:

Lise mezunları için en düşük atama puanı ise 77.033 oldu. Bu atama Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Ankara’da bulunan birimlerine gerçekleştirilen Teknisyen atamalarına yapıldı. 

Önlisans Mezunu En Yüksek: 

Önlisans mezunları için en yüksek atama 97.420 puan ile Ankara’da ki Bilgisayar İşletmeni kadrosuna oldu. 95.618 puanla ikinci sırada Rize’ye Sağlık Teknikeri ataması yapıldı. Yine 94.656 puanla Rize’ye Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ataması üçüncü en yüksek puan oldu.

Önlisans Mezunu En Düşük: 

Önlisans mezunları için en düşük puan ise 77.358 puanla yapıldı. Bu atama Hakkari’de bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü biriminde İş Makinası Sürücüsü kadrosuna yapıldı. Ayrıca 78.512 puanla Adana’da Kondoktör ataması da bir diğer düşük puanlı atama oldu.

Lisans Mezunu En Yüksek:  

Lisans mezunu en yüksek atama Ankara’ya Mühendis atamasında oldu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesine gerçekleştirilen atama 99.994 puanla yapıldı. İkinci en yüksek puan ise Stajyer Aım Memuru kadrosuna yapıldı. Denizli DHMİ kadrosuna yapılan atama 99.386 puanla tamamlandı. Lisans mezunları için en yüksek üçüncü puan ise Memur kadrosuna Ordu’ya yapıldı. Bu atamanın puanı ise 99.135 oldu. 

Lisans Mezunu En Düşük:

Lisans mezunu en düşük atama Ankara’ya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesine memur kadrosuna yapıldı. Bu kadro için yapılan atama 55.096’la oldu. İkinci en düşük atama ise tine aynı kadro ve kuruma 56.439 puanla oldu. İstanbul Üniversitesi Mühendis kadrosuna yapılan atama ise 62.912 puanla yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Mütercim alımı ise 64.246 puanla oldu. 

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (LİSANS) için TIKLAYINIZ

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ÖN LİSANS) için TIKLAYINIZ

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ORTAÖĞRETİM) için TIKLAYINIZ

Atama Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir