Kamu Haberleri

KPSS Merkezi Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınan KPSS tercihlerinin ne zaman açıklanacağı binlerce aday tarafından merak ediliyor. Kamu kurumlarında memur olma hayali kuran adayların tercihte bulunduğu merkezi atamalar için gözler ÖSYM’ye çevrildi. İşte konuya dair Kamuilanlari.com olarak değerlendirmelerimiz. 

ÖSYM MERKEZİ ATAMA SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

ÖSYM Başkanlığı geçtiğimiz günlerde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerini aldı. Lise, önlisans ve lisans mezunu milyonlarca adayın girdiği 2018 KPSS için alınan ilk tercihlerde açıklanan kontenjan sayısı ise beklenenin altında kaldı. Yaklaşık 1700 memur alımının yapılacağı merkez atamalar için tercihleri için adaylara 10 günlük bir süre tanındı. 11 Aralık tarihinde başlayan alımlar 20 Aralık tarihinde sona erdi.

Tercih sonuçlarını merak eden adaylar için ÖSYM’den henüz bir açıklama gelmedi. Ancak daha önce gerçekleştirilen tercih alma ve sonuç açıklama işlemleri göz önünde bulundurulduğunda tercih işlemlerinin 10 gün içinde açıklanması bekleniyor. 

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

ÖSYM tarafından alınan merkezi atama tercihlerinde yerleştirme işlemleri adayların KPSS puanlarına ve tercih sıralamalarına göre yapılacak. KPSS puanı yüksek olan adayların atamalarının yapılacağı için adayların sıralamaları önem kazanıyor. 

Puanı yüksek adayların yerleştirme işlemi yapıldığı için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacak.

ADAYLAR SONUÇLARI NASIL ÖĞRENECEKLER?

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih işlemleri sonuçları açıklandığında adaylar tercih sonuçlarına kurumun web sayfası üzerinden erişim sağlayacaklar. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine T.C numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan adaylar daha sonra Tercihlerim bölümünden sonuçlarını görüntüleyebilecekler. 

ÖSYM tarafından sonuçlar açıklandığında anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir