Kamu Haberleri

Kültür Bakanlığı 500 Kütüphaneci Alım Detayları: İlan Tarihi, KPSS, Öğrenim ve Yaş Şartı

2019 yılı personel alım ilanı merakla beklenen kurumlardan bir tanesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı. 

Bakanlığın sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan açıklamanın ardından konuya ilişkin resmi site üzerinden detaylı bir açıklama yayımlandı. Gerekli izin ve onayların alınmasının ardından Kültür Bakanlığı ilana çıkacak. 

İlanda en önemli kadro ise 500 personel alımı ile Kütüphaneci kadrosu. Kamuilanlari.com olarak bu kadro için aranan şartları sizlerle paylaşıyoruz. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI 500 KÜTÜPHANECİ ALIMI YAPACAK

Kültür Bakanlığı tarafından yapılacak Kütüphaneci alım ilanları 2018 yılı ve öncesinde de gerçekleştirildi. Bu çerçevede geçmiş dönemlerde yayımlanan bu ilanlarda yer alan başvuru şartlarını sizler için araştırdık. 

Adaylardan en az kaç Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı talep ediliyor, başvuru yapacak adaylar hangi öğrenim düzeyinden alınacak ve diğer koşullar nasıl şekillenecek? Tüm bu soruların yanıtlarını tüm detayları ile sizlere aktarıyoruz. 

İşte O Koşulları

Kütüphaneci kadrosu için adayların öncelikle Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunları olmamak, gibi koşulların yer aldığı 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesine haiz olmaları gerekiyor. 

Bu şartları sağlayan adaylardan talep edilen diğer koşullar

Kültür Bakanlığı 2018 yılı öncesinde yapmış olduğu yakın tarihli Kütüphaneci alımlarında adaylardan en az 70 KPSS puanı talep etti. Öğrenim Şartı da bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon lisans bölümlerinden mezun olarak açıklandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir