Kamu Haberleri

KYK’dan Kredi Alan Öğrencilere e-Devlet Duyursu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kredi alan öğrencilerin sorgulama işlemlerinin bir süre yapılamayacağını açıkladı. 

E-Devlet üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemlerinin, sistem çalışması dolayısıyla bir süre yapılamayacağını açıklayan KYK konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu. 

KYK’DAN E-DEVLET DUYURUSU

KYK tarafından e-Devlet üzerinden kredi sorgulama işlemleri, sistem çalışması nedeniyle geçici süreyle hizmet dışı olacağına ilişkin duyuruda şu ifadeler kullanıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün e- Devlet üzerinden gençlere sunduğu kredi/burs nakil başvurusu, kredi/burs iptal başvurusu, öğrenim/katkı kredisi ve burs sorgulama, kredi geri ödeme erteleme başvurusu, öğrenim/katkı kredisi geri ödeme sorgulama işlemleri sistem çalışması nedeniyle geçici süreyle hizmet dışıdır.

Öğrenciler, sistem üzerinden durumlarını aralıklarla kontrol edebilirler. Sistemin en kısa sürede açılması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte olup sistem hizmete açıldığında yurtkur.gsb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Kamu Haberlerine dair detayları takip etmek için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir