Kamu Haberleri

KYK Kredi Borçlarının Silinmesi Bakanlar Kurulu Toplantısında Konuşulacak

KYK öğrenim kredisi borçlarının silinmesi konusu yeniden gündeme geldi. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilen konuya dair gelen son değerlendirme ise borçların devlete olan borçlardan olduğu için silinmesinin mümkün olduğu ifade edildi?

İşte KYK öğrenim kredisi borçlarına dair ortaya çıkan son gelişmeler.

KYK KREDİ BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Kanal D Ana Haber bülteninde yer alan bir haberde KYK Kredi borçları ele alındı. Yüz binlerce üniversite öğrencisinin yakından takip ettiği konuya ilişkin yapılan haberde borçların silinmesinin mümkün olduğu değerlendirildi. Haber kapsamında konuyu değerlendiren SGK Uzmanı Özgür Kaya, bu borçlarının silinmesinin mükün olabileceği, bu borçların devlet borcu olduğunu ifade etti.

SGK Uzmanı Özgür Kaya, KYK Öğrenim Kredisi borçlarının silinmesine dair yapmış olduğu açıklamasında ayrıca konunun Bakanlar Kurulu’nda muhtemelen konuşulacağını söyledi. Özgür Kaya açıklamasında Bakanlar Kurulu ‘nun bu konuyu değerlendireceğini ve KYK ‘larla ilgili borçların tasviyesini gündeme alacaklarını ifade etti. 

Kanun Teklifi Verilmişti

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, TBMM Başkanlığı’na sunduğu bir kanun teklifi ile KYK kredi borçlarının silinmesi için kanun teklifi sunmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, sosyal devlet ilkesinden hareketle tüm üniversite öğrencilerinin karşılıksız burs imkanından yararlanması gerektiğini vurgulamıştı. Müzeyyen Şevkin öğrenim kredisi ve burs alan öğrenci ayrımının ortadan kalkması gerektiğini ifade etmişti. 

BORÇLAR SİLİNMELİ Mİ?

* KYK öğrenim kredisi borçları yerel seçimlerden önce silinmeli mi?

* Borcunu ödeyenler için geri ödeme yapılmalı mı?

Bu konuda düşüncelerinizi haberimizin altında yorum olarak paylaşabilir ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz.

KYK Kredi Gelişmelerinden haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir