Kamu Haberleri

MEB 500 Engelli Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen ataması için bir duyuru yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan engelli öğretmen ataması başvuru duyurusuna dair detaylar sizlerle.

MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU SÜRECİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan duyuruda engelli öğretmen ataması başvuru sürecinin 23 Ocak tarihi itibariyle başladığı ve başvuru işlemlerinim 27 Ocak tarihine kadar devam edeceği açıklandı. 

MEB tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda engelli öğretmen ataması başvuru koşullarına dair şu bilgiler verildi. Adayların ilan metninde yer alan genel ve özel şartları sağlamaları gerektiğini ifade eden MEB başvuru koşullarını şu şekilde açıkladı. 

Türk vatandaşı olmak, Lisans mezuniyeti, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına uygun olmak, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birini başarıyla tamamlamış olmak, 2016 veya 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından 50 ve daha üzeri puan almış olmak. Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

MEB Engelli Öğretmen alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle yapacaklar. Başvurularını yapan adaylar daha sonra başvuru formunun çıktısını diğer evraklar ile birlikte il millî eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklar. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir