Kamu Haberleri

MEB DYK Kursları 2. Dönem Ücretli Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nca gerçekleştirilen Destekleme ve Yetişrtirme Kursları (DYK) ücretli öğretmen alımı başvuruları 4 Şubat tarihi itibariyle başlamıştı. Söz konusu kurs başvuruları devam etmekte olup Kamu İlanları olarak DYK ücretli öğretmen alımı başvurularının nasıl yapılacağını sizlere aktarıyoruz. 

DYK ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURU SÜRECİ VE ŞEKLİ

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) 2. Dönem ücretli öğretmen başvuruları 4 Şubat tarihi itibariyle başladı. Öğretmenler başvurulaırnı 10 Şubat tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular  Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kusları Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. 

e-Kurs modeli ile yapılacak olan başvurular http: //odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya htpps://e-kurs.eba.gov.tr İnternet adresleri üzerinden gerçekleştirilebilecek. Ayrıca başvuruda bulunacak öğretmen adayları elektronik başvurunun ardından onay işlemi gerçekleştirecekler. Bunun için adaylar elektronik başvurularını tamamladıktan sonra ihtiyaç olması halinde görev alabilmeleri için belirtilen tarihler arasında il/ilçe Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Bürosundan onay işlemini yapacaklar. 

Başvuru adresi:  https://e-kurs.eba.gov.tr/

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir