Kamu Haberleri

MEB Sözleşmeli Mülakat Sonuçları Sorgulama Ekranı Açıldı Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmen alımları için 19 Kasım ile 23 Kasım tarihleri arasında ön başvurularını elektronik olarak kabul etmişti. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurularının alınmasının ardından MEB sözlü sınav yer ve tarih bilgisini adaylara duyurdu. Mülakat sürecinin 31 Aralık’ta son bulmasının ardından 20 bin sözleşmeli öğretmen alımlarının nihayete ermesi bekleniyor.

Bu kapsamda MEB tarafından sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 

SONUÇLAR 15 OCAK TARİHİNDE AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin yapılan açıklamada, sözlü sınav sonuçlarının 15 Ocak tarihinde ilan edileceği duyuruldu. MEB Personel Genel Müdürlüğü atama takvimine göre 15 Ocak tarihinde açıklanan sonuçlara öğretmen adayların 16 Ocak ile 18 Ocak tarihleri arasında itiraz edebilecekler. İtiraz sonuçları ise yine MEB tarafından 24 Ocak tarihinde açıklanacak.

Bundan sonraki süreçte tercih işlemleri başlayacak. Adayların 1 Şubat ile 7 Şubat tarihleri arasında tercih başvurularında bulunacaklar. 

SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILACAK?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilan edildiğinde sonuçları bakanlığın sonuç sorgulama ekranı üzerinden yapacaklar. Bunun için adaylar http://www.meb.gov.tr/ adresini kullanarak sonuçlarını görüntüleyebilirler. 

Sonuçları Açıklanır Açıklanmaz Haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: 
Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir