Kamu Haberleri

Memur Sen Başkanı Yalçın: Sözleşmeli Personel Statüsü Kaldırılmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Enerji Bir-Sen’in 6. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Memur Sen Başkanı Ali Yalçın üzerinde durduğu konu sözleşmeli personel istihdamı oldu. 

Bu statüde istihdam edilen personellerin büyük mağduriyetler yaşadığını dile getiren Memur Sen Başkanı Ali Yalçın’ın konuşmasının detayları şu yönde,

MEMUR SEN’DEN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI KALDIRILSIN TALEBİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu konuşmasında sözleşmeli personel alımlarının ve sözleşmeli personel istihdamının Türkiye’ye yakışmadığını söyledi. Bu konuda yapmış olduğu konuşmasında, ailesi ve çocuklarından ayrı kalma dramı da yeni Türkiye’ye yakışmıyor. ‘İşin mi eşin mi?’ diye arada bırakmak, bu Türkiye’nin sorusu olmamalı, diyen Ali Yalçın maaş durumuna da değindi. Sözleşmeli personellerin kadrolu personelle aynı işi yaptığını ancak daha az maaş aldığını dile getirerek şu ifadeleri kullandı. 

“Sözleşmeli personel statüsü kaldırılarak bütün kamu görevlilerinin kadrolu olması sağlanmalı, anne-babalar çocuklarının ve eşlerinin yanına yollanmalıdır. Bu konuyla ilgili 22-23 Şubat tarihlerinde Memur-Sen’e bağlı 11 sendika tarafından çalıştay, Konfederasyon tarafından ise ‘Kamuda Sözleşmeliliğe Son Şurası’ gerçekleştirilecek.”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir