Kamu Haberleri

Memur Sen’den Kamu Görevlilerinin Gelir Vergisi Kesintisine Öneri

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kamu görevlilerinin vergi konusuna dair açıklamalarda bulundu. Bu konuda memurların sıkıntı ve kayıplar yaşadıklarını ifade eden Ali Yalçın, kamu görevlilerinin yüzde 15’lik vergi dilimini birkaç ay içinde aşıp, yüzde 20-27’lik vergi dilimi bandına takıldıklarında ciddi anlamda kayıplar yaşadığını aktardı. 

Bu uygulamanın kaşıkla verilen zammın kepçeyle geri alınmasına neden olduğunu iddia eden Ali Yalçın şu açıklamalarda bulundu. 

MEMUR SEN’DEN VERGİ KESİNTİSİ ÖNERİSİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın vergi kesintisine dair yapmış olduğu konuşması

“Gelir kayıplarının olduğu bir zemini yaşıyoruz. Kamu görevlilerine ilişkin vergi matrahlarından kaynaklı kayıpların düzeltilmesi gerekiyor. Hükümet yeniden değerleme oranlarını belirlerken yüzde 23’lük rakamlar ortaya koyuyor ama kamu görevlilerinin durumuna baktığımızda aynı yaklaşım gösterilmiyor. Matrahlar eş değerli şekilde güncellenmeli ve kamu görevlilerinin kayıplarının önüne geçilmeli. Burada matrahı bırakalım. Yapılabilecek tek şey gelir vergisi kesintilerinin yüzde 15 ile sabitlenmesi ve bu anlamda mali kayıpların önüne geçilmesidir. Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) buna özellikle vurgu yaptık. 2019’un ilk KPDK’si mart ayında olacak. Orada da aynı konuyu gündeme getireceğiz.”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasının sonunda 2019 yılının Ağustos ayında memurlar ile ilgili durumları gündeme getireceklerini açıkladı. Bu konunun Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında ele alınacağını açıklayan Ali Yalçın, bu düzenleme için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir