Kamu Haberleri

Metin Feyzioğlu: Hukuk Mezunlarına Giriş Sınavı Getirmek Üzereyiz

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ‘CMK’da İstinaf’ konulu toplantıya katılmak için Kayseri’deydi. Burada bir konuşma yapan Metin Feyzioğlu Türkiye’de yargı konusuna değindi. Türkiye’ye dikenin yargı ile batırıldığını ifade ederek Türkiye yabancı istihbarat örgütlerinin kurduğu, kurdurduğu örgütlerin işgal denemesine yargı eliyle uğratıldı, dedi. 

TBB Başkanı Feyzioğlu yargı konusuna dair yapmış olduğu açıklamalarının ardından Hukuk mezunu adayların mesleğe girişlerine dair açıklamalar bulundu. 

HUKUK MEZUNLARINA GİRİŞ SINAVI AÇIKLAMASI

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu yapmış olduğu açıklamasında hukuk mezunlarına giriş sınavı getirileceğini açıkladı. Bu olmazsa olmazımızdır diyen Metin Feyzioğlu bu konuda çalışmaların sürdüğünü ifade etti. 

“Sayın Adalet Bakanı, Sayın YÖK Başkanı, Sayın Yargıtay Başkanı, Sayın Anayasa Mahkemesi Başkanıyla yürüttüğümüz ve onların alt kadrolarıyla şekillendirmeye çalıştığımız süreçte inşallah mesleğimizin en acil ihtiyacı olan giriş sınavlarını hep birlikte getirmek üzereyiz. Mesleğin en acil ihtiyacı olan giriş sınav sistemini Adalet Bakanlığı, YÖK ve Anayasa Mahkemesi ile hep birlikte getirmek için çalışmalar yapıyoruz. İnşallah kısa zamanda bunu neticelendireceğiz. Bu olmazsa olmamızdır”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir