Kamu Haberleri

Öğretmen Adaylarının 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılsın Talepleri

2019 yılında gerçekleştirilecek öğretmen atamaları konusunda öğretmen adayları taleplerini hükümete duyurmaya çalışıyorlar. Bu konuda Twitter başta olmak üzere sosyal medya mecralarında kampanyalar yürüten öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başta olmak üzere hükümetin bu konuda adım atmasını istiyorlar. 

20 bin öğretmen atamasının 40 bin olması talebinde bulunan öğretmen adayları, öğretmen açığına dikkat çekiyorlar. Özellikle 117 bin öğretmen açığı olmasına değinen öğretmen adaylarının bazı paylaşımlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TALEBİ

”Sadece 64 ildeki ücretli öğretmen sayısı 76.605 iken, 2019 için yalnızca 20.000 öğretmen ataması yapılacak olması kabul edilemez. Hükümet, bir an önce yaklaşık 400.000 öğretmen adayına müjdeyi vermelidir.”

”40 bin yeni öğretmen ataması Şubat ayında yapılmalı.”

”Öğretmen açığı ücretli öğretmenler ile kapatılmamalı, atama bekleyen öğretmenlerimiz öğrencileri ile buluşturulmalıdır.”

”Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı, tüm öğretmenler kadroya geçirilmeli, maaşlar iyileştirilmelidir. Şubat ayında da en az 40 bin atama yapılmalıdır.”

”Atanamayan öğretmenler sorunu bir memleket meselesi haline gelmiştir. Mutlaka ortak akılla bir çözüm yolu bulunmalıdır. Atama bekleyen her öğretmenimiz ülkemizin bir değeridir.”

”Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”

”440 bin atanmayan öğretmen var ülkemizde. Talepleri ise sadece Şubat ayında 40 bin atama”

Öğretmen atamaları ile ilgili gelişmelerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir