Kamu Haberleri

ÖSYM 2019 ÖABT Yeni Test Konuları ve Soru Örneklerini Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Test sınavına katılacak adayların sınavlarına dair bilgiler verdi. 2019 ÖABT sınav kapsamına yeni konuların eklendiğini açıklayan ÖSYM bu konulara dair de bazı soru örnekleri paylaştı. 

ÖSYM Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metninde yer alan bu detayların tamamını sizlerle paylaşıyoruz. İşte ÖSYM’nin yayımladığı duyuru metni ve örnek sorular.

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU METNİ

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında imzalanan protokol uyarınca Merkezimiz tarafından 2019 yılında Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Matematik (Lise) Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Biyoloji Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Yabancı Dil (İngilizce) Öğretmenliği, Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacaktır.

2019 ÖABT’de tüm alanlarda soru sayısının 50’den 75’e çıkarılması nedeniyle konu dağılımları, ilgili alanlardaki akademisyenlerden oluşturulan komisyonlar tarafından yeniden düzenlenmiştir. İlk defa 2019 yılında uygulanacak olan İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında sınava girecek adayları bilgilendirmek amacıyla testlerde yer alacak sorulara ilişkin örnek sorular hazırlanmıştır.

Yukarıda listelenen toplam 18 alanda 2019 yılında uygulanacak olan testlerin konu dağılımlarına ve eklenen yeni iki alana ait örnek sorulara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

18 Alana İlişkin Konu Dağılımları için TIKLAYINIZ

Örnek Sorular (İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği) için TIKLAYINIZ

Örnek Sorular (Beden Eğitimi Öğretmenliği) için TIKLAYINIZ

ÖSYM Duyurularını takip etmek için uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir