Kamu Haberleri

ÖSYM Adalet Bakanlığı Sınavlarının Soru Kitapçıklarını Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Adalet Bakanlığı’nın sınavlarına dair açıklamalarda bulundu. 

Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bazı sınavlara dair açıklamalarda bulunan kurum gerçekleştirilen sınavlarda sorulan soruları ve cevap anahtarlarını yayımladı. 

ÖSYM’DEN ADALET BAKANLIĞI DUYURUSU

ÖSYM Başkanlığı’nca yayımlanan duyuru metninde, 2018 yılında Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018-Adli Yargı, 2018-Adli Yargı-Avukat ve 2018-İdari Yargı sınavlarında sorulan soruları yayımladığını duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan duyuru metnine dair detaylar şöyle, 

2018 Adalet Bakanlığı Sınavlarının (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat): Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

29 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı), 2018 Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2018-Adli Yargı-Avukat), 2018 İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavlarının (2018-İdari Yargı) Temel Soru Kitapçıklarına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden  02 Ocak  2019 tarihinde saat 15.35’ten  itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarının (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarının (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlerde bulunmamaktadır.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni ve Soru Kitapçıklarına Ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir