Kamu Haberleri

ÖSYM KPSS 2019/3 İle Birlikte Tercih Ücretlerine Zam Yaptı

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile Tapu Genel Müdürlüğü 265 personel alımı için tercihlerin alınacağını duyurdu. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda, söz konusu tercihler için KPSS 2019/3 tercih kılavuzunun kurumun web sayfası üzerinden adayların erişimine açıldığı bildirildi. 

Söz konusu tercih kılavuzunda ise dikkat çeken bir detay göze çarptı. Çünkü ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda 2018 yılında 15 TL olan tercih ücretinin 20 TL olduğu görüldü. 

ÖSYM TERCİH ÜCRETİ 20 TL OLDU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından önceki gün KPSS 2019/3 tercih kılavuzu yayımlandı. İlk merkezi atamanın geçtiğimiz Aralık ayında yapılmış olması dolayısıyla bundan sonraki tercihlerde adaylar tercih ücreti ödeyecekler.

Bu kapsamda adaylar tarafından oldukça eleştirilen tercih ücretleri konusunda beklenenin aksine ücretlerin kaldılmadığı hatta zam yapıldığı görüldü. ÖSYM geçtiğimiz yıllarda tercih ücretleri için anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden 15 TL ücreti alıyordu. Bu rakam 2019 yılından sonra 20 TL’ye yükseltildi. 

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Kılavuzda Yer Alan O Açıklama

”Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ocak 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ocak 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.”

ÖSYM Haberlerinden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir